רן לוי - הרצאות עם מדע טכנולוגיה וחברה
רן לוי הוא יזם וחלוץ בתחום הפודקאסטינג בישראל, מגיש את הפודקאסט "עושים היסטוריה", סופר, מהנדס אלקטרוניקה ותוכנה. מייסד רשת הפודקאסטים המובילה בישראל 'רשת עושים היסטוריה'.

"הטכנולוגיה מתקדמת ומשתכללת- אך אין תחליף למוטיבציה, חדשנות וחשיבה יצירתית. אל הרצאותי אני מביא למעלה מ-20 שנות ניסיון כאיש הייטק, מפקד ספינה בחיל הים, יזם באינטרנט וחלוץ בעולם המדיה הדיגיטלית. יש לי הרבה מה לספר."

מרצה זה 20 שנה על מדע וטכנולוגיה לקהל הרחב, וכותב במסגרות שונות: Ynet, כלכליסט, אודיאסה, גליאו צעיר ועוד.

מגיש את  'עושים היסטוריה'  מ-2007, כיום הפודקאסט המצליח ביותר בישראל עם מעל 100 אלף מאזינים  ו-60 מיליון הורדות.

כתב שלושה ספרים שיצאו לאור בהוצאת כתר, ספריית מעריב וגורדון.

ההרצאות שלי:

ההרצאות מתקיימות בעברית ובאנגלית

מהפיכת הבינה המלאכותית

עולם הבינה המלאכותית עבר מהפכה אדירה בחמש השנים האחרונות, ומה שנראה היה כמדע בדיוני לפני עשור - מזיהוי פנים ועד נהיגה אוטונומית - הוא מציאות יום-יומית. מה פשר מהפכת הבינה המלאכותית? מה הרעיונות והעקרונות שעומדים מאחוריה, והכי חשוב - כיצד תשפיע על חיינו בעתיד הקרוב?  בהרצאה נשוחח על: מכוניות אוטונומיות והשפעתן על ערים כדוגמת תל-אביב. ההשלכות הכלכליות של משאיות אוטונומיות, על עתיד החינוך, הבריאות. וכמובן, על הקריירות שלנו, ואלו מקצועות יושפעו מהטכנולוגיה החדשה באופן המורגש ביותר.

'סטוריטלינג': איך להעביר רעיונות מורכבים

איך מעבירים רעיון מורכב - טכנולוגיה, שירות, מוצר או יוזמה - בצורה בהירה, מרתקת ואפקטיבית? זו שאלה שאלפי מנהלים, אנשי שיווק, מכירות ומהנדסים מתחבטים בה בכל פעם שהם עולים על במה בכנס\אירוע או מציגים לפני המנכ"ל בישיבה חשובה. למרבה המזל, אותן טכניקות מוכחות ששימשו דורות של סופרים, מחזאים ובמאים - באים לעזרתנו גם במאה העשרים ואחת.
בהרצאה נדבר על: איך להכנס 'לתוך ראשו' של הצופה או המאזין,
איך לזהות את פיסות המידע החיוניות מתוך שלל המידע שברשותנו, איך להציג רעיונות סותרים ואפילו מתנגדים לרעיון שלנו - דווקא כדי לחזק את הטיעון שלנו! ועוד שלל טכניקות ושיטות להעברת מידע מורכב בצורה מרתקת וסוחפת.

בשנים האחרונות הרצאתי בפני מגוון אדיר של חברות, ארגונים, בתי ספר וחוגי בית. הנה רשימה (מקוצרת מאד) של לקוחותי הקודמים:

Intel, רפאל, Google, HP, אלביט, ההסתדרות הרפואית, מנורה-מבטחים, 'שולחן עגול', סארין, XJet3D, תיכון קרית שרת, מרכז יש"י למחוננים (כפר סבא), מדור תקשוב בחה"י, יח' מודיעין, מרכז נוער שוחר מדע (ירוחם), Telit, אורט בראודה, ליל המדענים (טכניון), יום החלל (סוכנות החלל הישראלית), ביה"ס הריאלי, Broadcom ועוד ועוד ועוד…

"שמעתי את רן מרצה בפני סטודנטים פעורי עיניים בטכניון, מנחה בהומור ובידענות מושב מאתגר בכנס, מספר סיפור לקהל מרותק במפגש ושובה את הלב ב"עושים היסטוריה". אם היה לי ארוע – רן לוי היה הבחירה הראשונה שלי בתור תוכנית אומנותית כיפית ואינטלגינטית!"

 

 

<