שמעון פרנס הוא איש תיקשורת, עורך ומגיש תוכנית רדיו וטלוויזיה וותיק, שולט במגוון רחב של סגנונות מוסיקאליים אולם את עיקר פרסומו קנה כמי שמתמחה במוסיקה הישראלית המזרחית. 

את דרכו הרדיופונית החל פרנס כספרן בספריית התקליטים של קול ישראל. בהמשך ערך והגיש את התכנית “אגן הים התיכון”, תכניות מוזיקה מזרחית ברשת ג’ ו-ב’ , “ציפורי לילה” ו-"שש בערב עם שמעון פרנס" בגלי צה”ל. כיום מגיש בגלי צה"ל את התכנית “העונג השישי”. מגיש את הפודקאסט "עושים שיחה" ברשת עושים היסטוריה.

הגה את תכנית הטלוויזיה “בטברנה” והגישה בערוץ 1 ו 2. כיום מגיש את התכנית “חלום לים התיכון” בערוץ 23, ואת תוכנית המוסיקה “הרכב מנצח” בערוץ 24.

משמש כיועץ אומנותי לפסטיבל "מדיטרנה" באשדוד. בנוסף לעבודותיו ברדיו ובטלוויזיה הוא משמש כמנחה ומספר סיפורים במופעים שונים, וכמרצה בפורומים שונים בתחום התמחותו התקשורתית.

ההרצאות שלי:

סיפורה המדהים של המוסיקה הים תיכונית הישראלית

סיפורה המרתק של המוסיקה היוונית בישראל, על מחזריה ומאהביה, כל הדרך בין יפו, פיראוס וסלוניקי. הומאז' לגיבורי הרומן שנשאו אותה על כתפיהם מהלך שנים ארוכות מהחצר האחורית של התרבות הישראלית אל קידמת הסלון. מאריס סאן וטריפונס דרך זוהר ארגוב עד בואכה יהודה פוליקר, יורגוס דאלארס, חאריס אלקסיו וגליקריה. שמעון פרנס מתווה קווים למוסיקת הבוזוקי ולהתאזרחותה בישראל ובזמר העברי, כשהוא מגבה את סיפוריו על גבי מסך וידיאו ובו מתועדים כל גיבורי הסיפור ומאהביו.

לפרטים נוספים ולהזמנות צרו קשר

speakers@podil.net

03-3741907