דורון פישלר הוא מרצה, מבקר קולנוע, כותב ומגיש פודקאסט בנושאי קולנוע, טלויזיה ומדע פופולרי. ההרצאות של דורון עוסקות בתרבות פופולרית, מדע והיסטוריה, ומנגישות את הנושאים האלה באמצעות קטעי סרטים וקליפים.

מנחה ‏ארועים בסינמטקים הגדולים בארץ ומעביר הרצאות בין היתר ב"זמן אשכול", בית אבי חי בירושלים, הטכניון, מכון ויצמן, ‏שבוע החלל של משרד המדע, חברות היי-טק, ‏בתי ספר, אוניברסיטאות ובמסגרות רבות נוספות. 

עורך, כותב ומגיש ברשת "עושים היסטוריה" את הפודקאסט "התשובה" ,בעבר הגיש את "המובן מאליו" ב"כאן" ומופיע בסרטונים ויראליים בנושאים שונים ברשת, בין רחובות בארץ בעלי שמות חשודים ל- תאוריות בנוגע ל"מלך האריות".

מבקר ומחבר מאמרים בענייני קולנוע ותרבות פופולרית המתפרסמים ב"וואלה","טיים אאוט", "אלכסון", "מעריב", "מאקו" ‏ועוד; הוא הקים וערך את אתר הקולנוע "עין הדג".

ההרצאות שלי:

אורכה של כל הרצאה הוא כשעה וחצי; ניתן להתגמש, להוסיף או לקצר לפי הצורך.

ההיסטוריה (השגויה לחלוטין) של העולם

כל צופה קולנוע מצוי יודע די הרבה על ההיסטוריה: על הרומאים הקדומים, על הויקינגים, על מצרים העתיקה, ועל אבירים ומלחמות בימי הביניים. אנחנו יודעים איך הם נראו ומה הם עשו, כי ראינו את הכל בסרטים. הבעיה היא שמה שאנחנו יודעים הוא לעתים קרובות די שטויות. מסע לאורך ההיסטוריה, כולל חרבות, סוסים, פיראטים, נינג'ות, דינוזאורים ובננות, ולמה כמעט שום דבר בתולדות העולם לא נראה כמו שנדמה לנו שהוא נראה.

משחקי הכס: הסיפורים האמיתיים

הסדרה הפופולרית "משחקי הכס", המלאה בקסם ובדרקונים, אמנם לא מבוססת על סיפור אמיתי, אבל היא כן נכתבה בהשראת סיפורים היסטוריים רבים. ומתברר שבנקודות מסוימות, ג'ורג' ר. ר. מרטין – שכתב את הספרים עליהם מבוססת הסדרה - בחר להשאיר בחוץ דווקא את הקטעים הטובים ביותר. בהרצאה, המלווה בקטעי וידאו מתוך הסדרה וממקורות אחרים, נספר על הסיפורים ההיסטוריים האמיתיים והמרתקים שמאחורי הסטארקים, הלאניסטרים, הדותראקים והחומה, ואיך כל זה קשור ל"הנסיכה הקסומה" ולאירוויזיון.

דיסנילוגיה: קיצור תולדות הנסיכות

"דיסני" היא חברה, היא מותג, היא תעשייה והיא דת. ההשפעה והפופולריות שלה עולות בהרבה על אלה של כל כח קולנועי אחר, וכמו לכל דת, יש לה גם מיתולוגיה עשירה משלה - כולל חלקים אפלים ופחות ידועים. יותר שמועות, תאוריות וסיפורים מפוקפקים נקשרו בחברה הזאת, מאשר בכל חברה אחרת. ההרצאה מספרת איך הפך המושג "דיסני" מאנימטור בודד אחד לאימפריה חובקת-עולם, ואיך תחום עיסוק אחד – סרטים על נסיכות – הפך לאחד מעמודי התווך של החברה, גם אם הנסיכות האלה מתקשות מאוד להתאקלם בעולם המודרני.

אני אכתוב את זה מחר: לחיות עם דחיינות

אתם לגמרי הולכים לכתוב את העבודה הזאת, לפתוח סטארט-אפ משלכם וללמוד לנגן בגיטרה. מיד אחרי שתכינו קפה. ותראו את הסרטון הזה ביוטיוב. ותרפרשו את האתר הזה. שוב. אתם לא לבד. דחיינות היא אחד הבאגים הנפוצים ביותר במח האנושי, וקשה מאוד להתחמק ממנה. דורון פישלר, מרצה, פודקאסטר ודחיין בעל ניסיון של שנים, יסביר לכם איך לחיות עם דחיינות, לאלף אותה ולגרום לה לעבוד בשבילכם, בהרצאה שתוכלו לראות במקום לעשות דברים חשובים יותר.

נול פואה: ההיסטוריה הממש מוזרה של האירוויזיון

בין אבאניבי לנטע ובין סן מרינו לסרביה יש המון סיפורים (ושירים) מוזרים ומעניינים מתולדות תחרות הזמר הפופולרית בעולם. על דברים שאולי לא ידעתם על האירוויזיון, שהופכים אותה להרבה יותר מהתחרות הקאמפית שלנו נגד העולם: איך האירוויזיון הציל את העולם, ההצבעות המותחות ביותר בהיסטוריה, השערוריות ההיסטוריות, והשירים הגרועים ביותר בתולדות התחרות, שהגיעו להישג הנדיר "נול פואה" – אפס נקודות.

לפרטים נוספים ולהזמנות צרו קשר

speakers@podil.net

03-3741907